Wybór kwiatów balkonowych zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć i z której strony budynku znajduje się taras. Niektóre rośliny lubią bowiem ekspozycję na słońce, podczas gdy inne lepiej rozwijają się w lekko zacienionych miejscach. Trzeba mieć na uwadze również to, czy są one odporne na zmienne warunki pogodowe. Jakie gatunki najlepiej wybrać?

Kwiaty na balkon – jakie rośliny sprawdzą się w bloku?Jakie rośliny sprawdzą się na balkonie w bloku?

Okna tarasowe stanowią przede wszystkim efektowną ozdobę elewacji, często dużo ładniejszą od zwykłych drzwi balkonowych. Montaż takiej konstrukcji zapewnia ponadto doświetlenie wnętrza, którego nie dałoby się osiągnąć w inny sposób. Wygląd to jednak jeszcze nie wszystko. Na co oprócz niego trzeba zwrócić uwagę? Na kryteria opisane w tym krótkim poradniku!

Czytaj więcej: Rodzaje okien tarasowych – jakie sprawdzą się najlepiej?

Ażurowa podpora dla roślinPanelowa konstrukcja do okalania zielenią ścian i fasad budynków. Pozwala tworzyć rozmaite geometryczne wzory i dokładnie zaplanować kształt pnącej się roślinności. Panele zbudowane są z zespawanych w poprzek prętów stalowych o grubości 6 i 8 mm oraz podwójnych prętów wzmacniających.

Czytaj więcej: Ażurowa podpora dla roślin

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem